فارسی العربیه France English

نشست مطالعات باستان‌شناسی طرح‌های شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد

مطالعات باستان‌شناسی طرح‌های شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و چشم‌انداز آینده آن با همکاری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در قالب نشست علمی، برگزار شد.

به گزارش موسسه گنجینه ملی آب ایران، این نشست به منظور ثبت تجربه و انتقال دانش شرکت آب و نیرو در زمینه پژوهش‌های باستان شناسی در پروژه‌های سدسازی با حضور مدیران و کارشناسان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پژوهشکده باستان شناسی، جمعی از استادان و کارشناسان باستان شناسی و کارشناسان شرکت توسط دفتر پژوهش و مدیریت دانش معاونت فنی و پژوهش‌ها با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی معاونت منابع انسانی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، جمالی، مدیر دفتر پژوهش و مدیریت دانش ضمن تشکر از مجموعه فعالیت‌های پژوهشکده باستان شناسی، بر همکاری مطلوب بین طرح‌های اجرایی شرکت با این پژوهشکده تاکید کرد

در ادامه جلسه، فرزاد مافی به نمایندگی از شرکت در سخنرانی خود با عنوان «پژوهش‌های باستان شناسی طرح‌های شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران؛ الگویی برای مطالعات تاریخی_فرهنگی طرح های مدیریت منابع آب» گزارشی از عملکرد پانزده ساله شرکت در این زمینه ارائه کرد و دلایل موفقیت آمیز بودن روند تعاملات مابین شرکت و پژوهشگاه میراث فرهنگی را برشمرد.

سپس حسین عزیزی خرانقی مدیر بخش باستان شناسی نجات بخشی پژوهشکده باستان شناسی ضمن تقدیر از عملکرد شرکت در این زمینه گزارشی از آخرین وضعیت مطالعات باستان شناسی طرح‌های شرکت ارائه کرد.

در بخش انتهایی نشست، مدیر پروژه باستان شناسی سد چمشیر  شهرام زارع ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای مطالعات چندین ساله باستان شناسی این طرح بر لزوم تکمیل این پژوهش ها تاکید کرد.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار  و مقرر شد نشست بعدی در این خصوص در آینده نزدیک در موزه ملی ایران برگزار شود.

کد خبر: 50007
  تاریخ خبر : 1401/04/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/26
 مهتاب علی بخشی
 452
  دیدگاه کاربران