فارسی العربیه France English

در بازدید دبیر شورای فرهنگی شرکت مدیریت منابع آب ایران از موزه شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان شد:

احداث موزه شرکت آب منطقه ای گلستان، دقیقا در راستای جهاد تبیین است

دبیر شورای فرهنگی شرکت مدیریت منابع آب ایران در حاشیه برگزاری جلسه شورای فرهنگی منطقه 4 کشور، از موزه شرکت آب منطقه ای گلستان بازدید کرد و احداث این موزه را در راستای جهاد تبیین عنوان کرد.

به گزارش موسسه گنجینه ملی آب ایران،مسئول موزه شرکت آب منطقه ای گلستان در این بازدید اظهار کرد: گنجینه آب در استان گلستان از دو سال گذشته کار خود را آغاز نمود و در سه بخش جمع آوری اسناد مکتوب و شفاهی تاریخی آب، تاسیسات آبی و ابزار و لوازم مرتبط آب در حال فعالیت است و در نظر داریم از ظرفیت های تمام استان در این راستا استفاده نماییم.

فرنوش نظری افزود: نمایش تاریخی آب و آبیاری شامل فرهنگ و مردم شناسی، تکنیک و فن، اهمیت آب و استفاده بهینه از آن در زمینه آب و آبیاری و …، معرفی و نمایش بزرگان و دانشمندان قدیمی صنعت آب در گذشته و معرفی و نمایش تکنیک و فن آبیاری و شبکه های آبیاری، انتقال و توزیع آب و دفع فاضلاب در عصر حاضر بخشی از اهداف احداث گنجینه آب در استان هاست.

حجت الاسلام حسینی دبیر شورای فرهنگی شرکت آب منطقه ای گلستان، اظهار کرد: احداث موزه شرکت آب منطقه ای گلستان، دقیقا در راستای جهاد تبیین است و کار بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: احداث این موزه و بازدید کودکان، نوجوانان و اهل فکر و هنر می تواند در آشنایی بیشتر آنان با پیشینه آب و تبیین بیشتر دستاوردهای گذشتگان و بهره وری آنان از آب موثر باشد.

حجت الاسلام حسینی افزود: در حال حاضر یا توجه به بحران آب و اهمیت صیانت از آب این مایه گران بها که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، این گونه فعالیت های فرهنگی می تواند تاثیر بسزایی در اهمیت بیشتر جامعه به موضوع آب و مدیریت مصرف بهتر آن داشته باشد.

 

کد خبر: 50006
  تاریخ خبر : 1401/04/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/23
 مهتاب علی بخشی
 474
  دیدگاه کاربران