فارسی العربیه France English

موسسه گنجینه ملی آب ایران خبر داد؛

ثبت بیش از ۱۵ هزار بازدید نوروزی در موزه آب سعدآباد

موسسه گنجینه ملی آب ایران از ثبت بیش از ۱۵هزار بازدید نوروزی در موزه آب سعدآباد خبر داد و گفت: موزه آب مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری تهران است که همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند .

به گزارش روابط عمومی موسسه گنجینه ملی آب ایران ،در نوروز1401 از اول فروردین تا پایان 12 فروردین‌ماه 15 هزار و 33 گردشگر از مجموعه موزه آب سعد آباد بازدید داشته‌اند که این آمارنصاب قابل توجهی را ثبت کرده است .

موزه آب سعدآباد تهران متشکل از 4 گالری است که در آن به نمایش اسناد مربوط به آب، ابزار مهندسی آب، تابلوهای آب رسانی تهران، معرفی سازه های آبی مهم کشور ، چگونگی تقسیم آب و ظروف قدیمی تقسیم آب و ... پرداخته است .

 فضای باز موزه آب سعد آباد نیز نمایش دهنده سازه هیدرولیکی سد کارون 3 با مقیاس 1:100، بند امیر با مقیاس 1:25 ، گاو چاه با مقیاس 1:1 و سازه آب انبار نصرآباد یزد با مقیاس 1:2 است که توانمندی مهندسان ایرانی از دیرباز تا امروز را نمایان می سازد .

با توجه به رایگان بودن بازدید از فضای باز موزه آب سعد آباد در نوروز 1401 بیش از 800 هزار بازدید از فضای باز موزه صورت گرفته است .

روابط عمومی موسسه گنجینه ملی آب ایران همچنین از بازدید جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه الزهرا تهران از موزه آب سعد آباد در ایام نوروز خبر داده و افزوده است :این مجموعه در تمام روزهای هفته به‌غیر از ایام سوگواری، پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به میراث‌فرهنگی کشور است .

کد خبر: 49966
  تاریخ خبر : 1401/01/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/01/14
 کارشناس
 244
  دیدگاه کاربران