فارسی العربیه France English

وزیر نیرو در جمع نخبگان شهرستان گناباد استان خراسان رضوی خبر داد:

اختصاص 7 هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات صنعت آب و برق خراسان رضوی

وزیر نیرو گفت: هفت هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات صنعت آب و برق استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده که توسط استاندار و مدیران به‌صورت عادلانه توزیع خواهد شد.

به گزارش موسسه گنجینه ملی آب ایران ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون )علی‌اکبر محرابیان" در جمع نخبگان، تولید کنندگان و اندیشمندان شهرستان گناباد استان خراسان رضوی، با اشاره به اختصاص هفت هزار میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات صنعت آب و برق این استان، اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری نیز مصوباتی علاوه بر این پیش‌بینی شده که این استان اولین استانی است که از بودجه سفر 1401 بهره‌مند خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای فاضلاب گناباد اعتبار ویژه اختصاص خواهیم داد، افزود: با اختصاص اعتبار مناسب شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب را تکمیل خواهیم کرد.
به گفته وی، طرحی در وزارت نیرو با استفاده از پتانسیل نهادهای انقلابی مثل گروه‌های جهادی و خیرین آغاز شده که 10 هزار روستا در کشور را از آب سالم و پایدار بهره‌مند خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اعتبار آبرسانی به 10 هزار روستای کشور بطور کامل پیش‌بینی شده است، ادامه داد: ظرف سه سال مشکل روستاهایی که در شهرستان گناباد با کمبود آب مواجه هستند را برطرف خواهیم کرد.
وزیر نیرو همچنین در ادامه خطاب به مدیران صنعت آب استان خراسان رضوی، دستور تهیه گزارش کامل و ارائه وضعیت موجود شبکه‌های آبرسانی را صادر و تصریح کرد: قطعا پیگیری‌های لازم برای اختصاص اعتبار مورد نیاز برای رفع مشکل شبکه‌های آبرسانی انجام خواهد شد.
محرابیان در پایان با تشریح وضعیت برق شهرستان گناباد، برای حل مشکلات تامین اعتبار روشنایی ورودی این شهرستان دستوراتی را خطاب به مدیران صنعت برق صادر کرد.

کد خبر: 49963
  تاریخ خبر : 1401/01/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/01/11
 کارشناس
 225
  دیدگاه کاربران