فارسی العربیه France English

سد و نیروگاه دز مهیای استقبال از میهمانان نوروزی و راهیان نور

سد و نیروگاه دز پس از دو سال وقفه، آماده استقبال از میهمانان نوروزی و کاروانهای راهیان نور است.

به گزارش سایت گنجینه ملی آب ایران ،به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سعید رئوفی‌نسب"  مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز اظهار کرد : پس از دوسال وقفه، به علت شیوع بیماری کرونا، در حال حاضر سد و نیروگاه دز همانند دیگر سدهای استان خوزستان، آماده استقبال از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور است. منطقه بکر کوهستانی، جاده‌های زیبای تونلی و سخت‌گذر، دیواره و دریاچه سد، از جمله نقاطی است که گردشگران می‌توانند بازدید کرده تا خاطره‌ای خوش در یادها ماندگار بماند.
رئوفی نسب گفت: بازدید سد دز از روز دوم لغایت 12 فروردین از ساعت 8 الی 16 است اما در روزهای پایانی اسفند و سال نو نیز هموطنان برای بازدید مراجعه کرده‌اند که به‌منظور تکریم، امکان بازدید فراهم شد.
از روز 23 اسفندماه، همزمان با سالروز آغاز بهره‌برداری سد و نیروگاه دز  تاکنون، قریب به  5000  نفر از هم‌وطنان و کاروان‌های راهیان نور در قالب 850 خودرو سواری و اتوبوس موفق به بازدید از سد دز شده‌اند.
مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه افزود: به‌منظور سهولت میهمانان نوروزی در بازدید از سد دز ، همکاران واحدهای مختلف حراست، بهره‌برداری، فنی مهندسی، روابط عمومی، ایمنی و بهداشت، درمانگاه و ... در قالب ستاد نوروزی وظیفه خدمات‌رسانی و مشایعت گردشگران و مسافران را برعهده خواهند داشت تا با رعایت موارد ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی بازدید میهمانان به نحو شایسته صورت گیرد.
این گزارش می‌افزاید، سد و نیروگاه دز در 23 کیلومتری شمال شرقی شهرستان اندیمشک قرار دارد و یکی از پرجاذبه ترین اماکن گردشگری شمال خوزستان محسوب می‌شود و سال‌های گذشته در ایام نوروز به طور میانگین پذیرای 150 هزار میهمان نوروزی بوده است.

کد خبر: 49944
  تاریخ خبر : 1401/01/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/01/05
 کارشناس
 410
  دیدگاه کاربران